راه های ارتباط باما
 • دفتر مرکزی تهران:
  02147620436
 • ارتباط مستقیم با مدیرعامل:
 • نظرات و پیشنهادات:
  02147620436 داخلی 6
  02147620436 داخلی 6
 • فکس:
  02147620436 داخلی 7
  02147620436 داخلی 7
 • دفتر مرکزی مازندران نوشهر:
  01152058826
 • معاون اجرایی مدیر عامل:
  09113957851 مهندس علی جمشیدی
  09113957851 مهندس علی جمشیدی
 • بخش فروش در نوشهر:
  09125000436

جهت هرگونه نارضایتی از سیستم پاسخگویی با این شماره تماس بگیرید: 09358983352 09358983352

براي بازديد از ويلا ها و پروژه ها به پايين سايت مراجعه شود.

راز و واقعیت ویلا های ارزان قیمت در شمال

یکی دیگر از روش‌های کلاهبرداری در فروش ویلا‌های شمال کشور این است که صاحب ملک، زمین را به صورت قراردادی می‌فروشد و ادعا می‌کند که سند ندارد و بنچاقی است. بعد از مدتی صاحب زمین پیدا می‌شود که نسل دوم یا سومی است که زمین به او ارث رسیده و ادعای مالکیت می‌کند. در همچین موقعیتی هم که معمولا با مشاهده اسناد و مدارکی که ورثه به همراه دارد، حق مالکیت زمین را به او می‌دهند و در این میان کسی که ویلا را خریداری کرده کلاه بزرگی به سرش می‌رود.

پیامک ویلا‌های ارزان را جدی بگیریم؟

پیامک ویلا‌های ارزان قیمت مدتی است برای تهرانی‌ها ارسال می‌شود. ویلا‌هایی که معمولا قیمت‌های نازلی دارند و قیمت آن‌ها از نرخ خانه در تهران بسیار پایین‌تر است. این موضوع در شرایطی رخ می‌دهد که اگر آگهی‌های فروش ویلا در سایت املاکی‌های بزرگ کشور را بررسی کنید متوجه می‌شوید قیمت ویلا‌های شمال با آن چیزی که برای شهروندان تهرانی پیامک می‌شود، زمین تا آسمان تفاوت دارد.

اما ماجرا چیست؟ ویلا‌های ارزان‌قیمت شمال چه رازی دارند؟

ویلای بدون سند را خریداری نکنید
این یک ضرب‌المثل واقعی است که هیچ ارزانی بی دلیل نیست. در سال‌های گذشته افراد زیادی با این تبلیغات که ویلای خود را با قیمت ارزان می‌فروشند، کلاهبرداری‌های بسیاری انجام داده‌اند. در واقع فردی که تصمیم به خرید ویلا شمال را دارد هم باید حواسش به قیمت زمین باشد هم قیمت ساخت خانه تا در جریان ارزش های واقعی باشد و اگر دید فردی ویلای خود را زیر قیمت می‌فروشد به ادعای او شک کند.
در واقع دلایل زیادی وجود دارد برای اینکه یک مالک ویلای خود را زیر قیمت بفروشد که یکی از مهمترین دلایل این کار، نداشتن سند است.
ماجرا از این قرار است که مالکان ویلا‌های بدون سند، ملک خود را به چند نفر می‌فروشند و مدام بابت سند زدن امروز و فردا می‌کنند و آخر سر هم کلاه همه خریداران را برمی‌دارند. البته احتمال دیگری هم برای کلاهبرداری از ویلا‌های بدون سند وجود دارد. برخی مالکان کلاهبردار که ویلایشان سند ندارد وقتی با اصرار مشتری برای ارایه سند مواجه می‌شوند، پیشنهاد می‌دهند که به شورای شهر بروند تا اعضای شورا صحت مالکیت زمین را تأیید کنند، اما صحت مالکیت زمین به تنهایی کافی نیست، چون ممکن است مالک از بابت زمین مشکلی نداشته باشد، اما ویلا به صورت غیرمجاز ساخته شده باشد.
مورد دیگری هم که باید هنگام خرید ویلا به آن توجه کنید این است که باید هم زمین سند داشته باشد هم ملکی که در آن ساخته شده است. اگر می‌بینید که فروشنده فقط سند زمین را ارایه می‌کند مطمئن باشید مشکلی در میان است، چون برای خرید و فروش هم باید سند زمین وجود داشته باشد هم سند خانه، در غیر این صورت ممکن است ساخت خانه غیر مجاز بوده باشد که در این صورت امکان تخریب آن از طرف شهرداری وجود دارد.
مناطق ناامن و ویلا‌های ارزان
فکر کنید چیزی حدود 250-200 میلیون تومان هزینه کنید و ویلایتان را تجهیز کنید، اما در سفر بعدی متوجه شوید حتی پلاک‌های برق و نرده‌های فلزی را هم کنده و به سرقت برده‌اند. این ماجرا بار‌ها و بار‌ها برای بسیاری از مالکان ویلا در شمال اتفاق افتاده است.
در واقع یکی دیگر از دلایل فروش ارزان ویلا در شمال به ناامن بودن منطقه برمی‌گردد. از آنجایی که خریداران نمی‌توانند شناخت کاملی از محله‌ها داشته باشند، اقدام به خرید ویلا در مناطق ناامن و نامناسب می‌کنند و گمان می‌برند، چون ویلایشان را با قیمت پایین خریداری کرده‌اند سود برده‌اند. از آنجایی که مالکان ویلا‌ها در طول سال معمولا مدت کمی در منزل خود سکونت دارند پس برای دزد‌ها و خلافکار‌ها بهترین گزینه برای دزدی هستند. پس هنگام خرید ویلا به محله آن هم توجه کنید و اگر می‌بینید قیمت یک ویلا پایین‌تر از حد معمول است، به دنبال دلایل آن بگردید.
بهتر است در چنین مواقعی که واقعا قصد خرید ویلا دارید حتما از یک فرد بومی و مورد اطمینان مشاوره بگیرید تا کلاه سرتان نرود.
زمین‌های وراثتی و مشکل‌دار هنگام خرید ویلا حتما حواستان به وضعیت زمین ملک باشد. یکی دیگر از روش‌های کلاهبرداری در فروش ویلا‌های شمال کشور این است که صاحب ملک، زمین را به صورت قراردادی می‌فروشد و ادعا می‌کند که سند ندارد و بنچاقی است. بعد از مدتی صاحب زمین پیدا می‌شود که نسل دوم یا سومی است که زمین به او ارث رسیده و ادعای مالکیت می‌کند. در چنین شرایطی هم معمولا با مشاهده اسناد و مدارکی که ورثه در اختیار دارد، حق مالکیت زمین را به او می‌دهند و در این میان کسی که ویلا را خریده کلاه بزرگی به سرش می‌رود.
ویلا‌های غیرمجاز ارزان هستند روش دیگری که با استفاده از آن کلاهبرداری می‌شود این است که افراد فرصت‌طلب و سودجو به صورت غیر قانونی اقدام به تغییر کاربری زمین می‌کنند و در زمین‌های کشاورزی یا وقف شده ساخت و ساز می‌کنند. در این شرایط، سازنده ویلا برای اینکه زودتر به پول برسد و کلاهبرداری‌اش لو نرود، ملک را زیر قیمت می‌فروشد و زمانی که سازمان بازرسی، شهرداری و اوقاف حکم به تخریب ویلا می‌دهند فقط با خریدار مواجه هستند، چون فروشنده کلاهبردار متواری شده و کلاه بزرگی سر خریدار ساده گذاشته است؛ بنابراین هنگام خرید ویلا حسابی باید حواستان جمع باشد تا با چنین مشکلاتی رو به‌رو نشوید.
ویلا با آب و برق دزدی!
ممکن است ملکی که تصمیم به خرید آن دارید، آب، گاز و برق داشته، اما کنتور نداشته باشد. آبفا، شرکت برق و گاز به راحتی به ویلا‌های غیرمجاز انشعاب آب و برق و گاز نمی‌دهند. برخی سازنده‌های ویلا‌ها برای اینکه هزینه زیادی هنگام ساخت نکنند از خانه‌های اطراف به صورت موقت آب و برق می‌گیرند، اما این موضوع را با خریدار ویلا در میان نمی‌گذارند. با این شرایط شما می‌مانید و یک ویلای بدون آب و برق و گاز که باید با مدت‌ها دوندگی به اداره‌های مربوطه بروید و با صرف هزینه‌ای زیاد اقدام به خرید قانونی کنتور‌های آن‌ها کنید. مورد دیگری که ممکن است منجر به کلاهبرداری شود، متراژ ویلا است. فروشندگان ویلا‌ها در شهرک‌های نوساز بخشی از زمین بلوار‌ها و بلوک‌ها را هم به ملک اضافه می‌کنند. به عنوان مثال هنگام خرید به شما می‌گویند ویلا ٢٠٠ متر مساحت دارد، اما وقتی خودتان متر می‌کنید متوجه می‌شوید مساحت آن کمتر است. به همین دلیل برای خرید ویلا حتما باید با افراد متخصص مشورت کنید و حواستان به همه چیز باشد.

از کجا مشاوره بگیریم؟

«در دادگستری ۴ جمله را به وفور می‌شنوید: کلک خوردم، نخوانده امضا کردم، چشم بسته اعتماد کردم، مشاور متخصص و خوب نداشتم.» این را مصطفی قلی خسروی، رئیس اتحادیه املاک کشور به «شهروند» می‌گوید و توضیح می‌دهد: شهروندان باید بدانند هرچیز ارزانی بی‌حکمت نیست و بسیاری از ویلا‌های شمال کشور مشکلات جدی دارند و به همین دلیل ارزان فروخته می‌شوند.
او ادامه می‌دهد: این ویلا‌های ارزان ممکن است به صورت غیرمجاز تغییر کاربری داده باشند، وضعیت سندشان مشخص نباشد یا مالک مشخص نداشته باشند.
رئیس اتحادیه املاک کشور تاکید می‌کند: مشتریان باید بدانند برای خرید ویلا در شمال بهترین مشاوران دهیاری‌ها هستند و مردم بهتر است برای استعلام وضعیت ویلای مورد نظرشان از آن‌ها کمک بگیرند. ضمن اینکه خریداران ویلا دقت کنند که ویلاهایشان را از سازنده‌های سرشناس و پیمانکاران معروف خریداری کنند.
سازه گستر شمال با بیش از 25 سال سابقه یکی از مورد اعتماد ترین منابع در زمینه خرید ویلا در نوشهر می باشد.
لیست فایلها
مشاهده کامل